Татьяна Борисова

Помогите поставить предложения в вопросительную форму...

Ми
Михаил

1) Did Smith conclude that individuals should own private property and be allowed to engage in private economic activity?

2) Might the main argument in the wealth of Nations be Stated rather simply?

3) Should this process not be interfered with because, despite the self-interest of these individuals, their activity is good for all of society?