Артём Николенко

помогите пожалуйста написать 10 предложений на английском про одноклассников по условным типам.

Анюточка

Я про себя (простые предложения) My name is Lesha.I am 14.I live in Almaty with my parents.I go to school every day .I was in different countries and cities with my schoolmates,but I am too lazy to call them.I get only good marks.Our school is not big,but we have a pool and a big area.That's all!