Татьяна Маркина

Помогите найти песни под гитару, что были зарубежные. Чтобы не очень сложные и петь можно было, типа Metallica-Fade to Blac

Natali

E7 A
If I had to do the same again, I would, my friend, Fernando

They were closer now Fernando
Every hour, every minute seemed to last eternally
I was so afraid Fernando
We were young and full of life and none of us prepared to die
And I'm not ashamed to say the roar of guns and cannons
Almost made me cry

Now we're old and gray Fernando
And since many years I haven't seen a rifle in your hand
Can you hear the drums Fernando?
Do you still recall the fateful night we crossed the Rio Grande?
I can see it in your eyes how proud you were to fight
For freedom in this land

Кристюша

Fade to Blacк не сложная? да ты парень загнул, видимо тебе разбор неправильный попался. Попробуй вот очень простые и красивые SOAD lonely day, y RHCP много действительно крутых типа californication ну и классика типа Нирваны Смеллс Лайк Тин Спирит и т. п.