Татьяна Быкова

Времена. Поставить глагол в правильную форму. Английский.

Поставьте слова в скобках в правильную форму.
Lucy (come) to see (i) this evening. she (start) (she) new job tomorrow. She (work) with children before, so she (know) what to expect in (she) new job. she (must\work) from eight till six in (she) previous job, perhaps, she (have) (much) free time now.(we) house (redecorate) at the moment. everything (do) by the end of month I (think) it (look) (beautiful) then before. if I (not catch) cold I (help) (they).there (not be) much change in the village. some new people (take) over the shop. they (seem) (friendly) than old Joe if they (be) (efficient) than (he), they (can\avoid) losses?no more news. (write) when you (have got) the time

Роман Комаровский

Ответ не может быть добавлен.
Попробуйте не использовать в ответе символы из английской раскладки. попробую так
кэйм ми ис стартинг хьо хэс воркед новс хьо маст нэв воркед хьо нэс мач ви а дэкорейтинг ис дан синк лукс мо бютифул диднт кот вуд хэлпд зэм воснт тук симд мо фржндли вьо лесс эфишиэнт хим куд зэй эвойд райт вил хэв