Виталий Шилкин

Як порахувати рентабельнысть збуту?

Екатерина Мусатова

Визначте показник рентабельності (ефективності) виробничої діяльності. Інакше цей показник називають балансової рентабельністю:

Рентабельність = Сума балансового прибутку/(Середня вартість оборотних фондів + середня вартість основних засобів) * 100%.

Відповідно до цієї формули, показник буде трохи завищений, так як в балансі відображається прибуток від усієї діяльності організації, а не тільки від виробничого процесу. Тому розглядаються показники рентабельності сукупних активів і показник рентабельності власного капіталу.

Розрахуйте показник рентабельності сукупних активів. Даний параметр показує ефективність використання власного майна організації та розраховується за певною формулою:

Рентабельність = (Балансовий прибуток/Сума активів балансу) * 100%.

Розрахуйте показник рентабельності власного капіталу.
Цей параметр є показником ефективності використання вкладеного в організацію капіталу і розраховується за спеціальною формулою:

Рентабельність = (Чистий прибуток/Сума власного капіталу) * 100%.

Даний показник, як правило, цікавить акціонерів та інвесторів.

Розрахуйте рентабельність продукції. Для того щоб розрахувати рентабельність продукції як показник ефективності витрат на збут або виробництво продукції, необхідно скористатися наступною формулою:

Рентабельність = (Прибуток від збуту продукції/Повна собівартість продукції) * 100%.

Розрахуйте рентабельність продажів. Рентабельність продажів - це показник, який характеризує ефективність витрат на реалізацію продукції. Для його розрахунку використовують формулу:

Рентабельність = (Прибуток від продажу (реалізації)/Вартість проданої продукції) * 100%.