Юл
Юлия

що таке алегорично-химерна проза? її характерні особливості.

Cr
Crux

Алегорично-химерна проза — значний за обсягом прозовий твір, у якому розповідається про неймовірні події, де реальне поєднується з фантастичним, умовним; засоби іронії, гротеску, театральності - з елементами фольклорної та міфологічної поетики. У "химерних" творах відбуваються дивовижні метаморфози з персонажами, зміщення подій у часі й просторі.пися

Ознаки химерної прози:
Використання міфів.
Міф не має хронотопу.
Присутність химерних образів.
Межу між світом реальним та ірреальним стерто.

Яскравими представниками химерної прози є: Володимир Дрозд ("Ирій", "Білий кінь Шептало"), Валерій Шевчук "Дім на горі", В. Земляк ("Лебедина зграя").