Александр Фоменко

Употребите глагол to be в нужной форме.

Hi!My name ...Jean-Paul,and i ...from Lyon,in France.It ...a big city. I'm 12 and my sester Beatrice is 10. We....at school in Lyon.School ...great!Beatrice....a good student.Her teacher is Miss Rachard and my teacher is Mr Duval.They ...nice teachers.

As
Asem

Не употребляю!

Salidin Kurmanaliev

is, am. is, are, is., are

Нина Смирнова

is am is are is is are и слово сестра с ошибкой написано.

Валера Коробов

Элементарно, Ватсон. Это самый легкий английский глагол. А что же дальше-то будет?