Чье? Мое?

перевод с татарского на русский: ) помогиите

Колаямбу плантациядә эшли.
Таш кисәр идек, укымыс идек! Икенче чирек тә үтеп бара. Иң авыры - рус теле, дибез. Юк, алай түгел, иң авыры-психология. Меланхолик, сангвиник, холерик, имеш. Гыйззәтуллин-меланхолик, Зарифуллин-холерик, имеш. Юк, иң авыры-немеө теле. Беренчедән, ул үзе-дошманның теле. Укытучысы-нечкә аяклы, ябфк аңаклы, нәзек озын бармаклы ир уртасы бер кеше.
-Син ничә тел беләсең, шуның кадәр әйбәтрәк кеше буласың, - дип, йөрәкне боза.
-Син бүген бер "ике"ле алдын, димәк, син Гитлер тегермәненә бер чүмеч су салдың. Син бер "биш"ле алдың, димәк, син фашизмга удар ясадың.

для
татарского нет переводчика!

Андрей Попов

Обратись лучше к интернету, точнее гугл переводчик. Удачи с переводом!!!

Le
Lena

Колаямбу в плантации работает.
Камень мы резала бы, укымыс идек! Вторая четверть постоянно проходит. Самый тяжелый - русский язык, дибез. Нет, не так, самый тяжелый-психология. Меланхолик, сангвиник, холерик, якобы. Гыйззәтуллин-меланхолик, Зарифуллин-холерик, якобы. Нет, самый тяжелый-немеө язык. Во-первых, он сам язык врага. Учитель-тонкий аяклы, ябфк аңаклы, тонкая длинная бармаклы середина мужчины один человек.
-Ты сколько язык знаешь, до того лучше человек будешь, - сердце портит.
-Ты сегодня один "два"ле передний, таким образом, ты Гитлер мельнице один ковш вода клала. Ты один "пять"ле брал, таким образом, ты в фашизм удар сделал.