Александра Сидорова

Допоможіть, будь ласка, хоча б деякі! Буду дуже вдячна!!!

15. Яка верства почала формуватися в суспільстві у зв'язку із запровадженням християнства?

16. Назвіть податки й повинності селян.

17. «Повоз» - це: а) надання коней і транспорту для потреб князя чи ад­міністрації;

б) поземельний податок від плуга; в) грошовий податок.

18. Яких тварин розводили селяни?

19. Чому зростала роль грошей?

20. У якому столітті Руська держава переживала етап культурного піднесення:

а) у VIII ст. ; б) у IX ст. ; в) у Х-ХІ ст. ?

21. Творцем слов'янської абетки є: а) Іларіон; б) Кирило і Мефодій; в) Ярослав Мудрий.

22. Перша школа в Русі була відкрита у: а) 980 р. ; б) 988 р. ; в) 1015 р.

23. Назвіть трійцю богатирів, подвиги яких оспівувалися в билинах.

24. Вставте в речення пропущені слова: «Біля ...воріт будувався ...міст через ...».

25. Що таке мозаїка?

Лискачев Дмитрий

4 а, 5 в . 9 а .12- а. 11а