Серёга Голубев

Твір на англійській про сімю

Фая. Аитова

сало горилка шпиливили

Tik Yericyan

A traditional family consists of parents - a husband and his wife - and several children. In the past, the grandfather and grandmother could live together with their adult son/daughter and his/her family. Today such big families are seldom.
Family is a very important little part of the society. We can say, family is the base of the society, because the young generation is grown and educated inside the family. When growing in a family, the children are learning to communicate with the parents and brothers and sisters, to help each other and to do the necessary home work.
I want to tell you about my family...

И здесь рассказ о своей семье.