Александр Мизерник

Чому М. Грушевський і В. Винниченко наприкінці визвольних змагань відійшли від активної державної діяльності?

Lemand

Виииу ты тоже с Украины?? ) )
Наукова і політична діяльність висунула М. С. Грушевського в лідери українського національного відродження. Завершивши навчання в Київському університеті, М. Грушевський бере активну участь у діяльності Київської громади, до якої входили видатні представники української інтелігенції: А. Антонович, М. Драгоманов, М. Лисенко, М. Чубинський та ін. З 1894 р. починається найплідніший час у творчості молодого вченого. М. Грушевський очолив кафедру історії України (офіційно — "всесвітньої історії"). Уже на першій вступній лекції виклав свою концепцію Русі-України: всі етапи цієї історії (Київська Русь — Галицько-Волинське князівство — Гетьманщина — до новітнього часу) — є історія української держави та українського народу. Знаходячись під впливом свого великого вчителя В. Антоновича, М. Грушевський все наукове життя залишався на народницьких позиціях, підкреслюючи, що народ "єсть єдиний герой історії".Львівський період життя Грушевського був насичений не тільки науковими здобутками, а й активною громадсько-політичною роботою. Він обирається головою наукової секції (історико-філософської) Наукового товариства ім. Шевченка, підтримує розвиток української освіти в Галичині. Зустріч з І.Франком сприяла активним політичним крокам Грушевського. 1899 р. він став одним із засновників Української національно-демократичної партії. У період першої російської революції Грушевський розробив власний конституційний проект, який віддзеркалював традиційні українські погляди щодо національної автономії.