Альберт Ломанов

Как правильно перевести на английский: "Мы вам позвоним, если решим, что вы нам подходите"?

Сергей

We'll call you if we deside you're acceptable for us.

Антон

нравится вариант lenok, только я бы сказала We will contact you in case you are a well-suited person for us. (в деловом стиле не используют сокращения и нужен артикль)

есть ещё более изящный вариант отфутболивания, используется топовыми американскими фирмами:

Dear _____,Thank you for your interest in _______. We are unable to respond to each applicant individually. Applicants whose credentials meet the requirements of an open position may be contacted by a firm representative.

Евгений

Скорее всего так: We will call you if we determine that you do for us. 🙂

Руслан

We'll contact you in case you're well-suited person for us