Елена Энгельман

Раскройте скобки, употребляя глаголы в одном из времeн: Present Simple,Present Perfect.Present Perfect Continuous

Раскройте скобки, употребляя глаголы в одном из следующих времѐн: Present Simple, Present Perfect. Present Perfect Continuous. 1. It (to take) me about twenty minutes. 2. We (to finish) his project by the end of the next week?3. She (to do) my homework by five o'oclock tomorrow.

Александр Андрианов

ответ отправила на почту, не могу отослать на латинице здесь