Ирина Соболева

помогите с англ. яз прошу пожалуйста!

задание: 1) look at the picture and SAY HOW THESE TECHNOLOGICAL DEVICES HAVE MADE OUR LIVES EASIER.
2) Which of these devices do you use most?
пожалуйста помогите! только ответ должен быть на английском языке! много не надо буквально 3 предложения о каждом

Оксана Мартынова

I use my PC to acsess to the Internet. I use a copybook to write letters. I use my phone to chat with my friends.