Ольга Барахова

Помогите пожалуйста написать сочинение на английском "Mass-media today"

Евгений

saint row the third

Максим Кирюшин

Mass media is really fucking thing because it directed by deterioration human memory. I hate mass media today and I do not want anyone to see it. Read books and be smart people. Mass media have only cons because 90% of the data lies. If you want to be smart and do not watch TV.