Влад Востриков

Рееебяяяяят кто ОТЛИЧНО знает английский?? ? прошу сюда, ваша помощь ОЧЕНЬ очень нужна) СРОЧНЯК ребят) задание выполнить)

Complete the sentences?(Пример 1-Steve is ill.__He's__in bed)2-I'm not hungry,but____thirsty.3-Mr Thomas is a vere old man._____98.4-These chairs aren't beautiful,but____comfortable.5-The weather is nike today._____warm and sunny.6- '_____late'. 'No,I'm not.I'm early!'7-Catherine ian't at home.______at work.8-'______your coat'.'Oh,thank you very much.'

я прошу кому не лень. спс

Александр Джамалов

2 I`m
3 he`s 98

4 they are

5 It is

6 You are

7 She is

8 Here is / This is

Alexander Pitch

мне лень, а так написала бы вариант