Жанна

Диалог на англ. яз. на два человека по 3 реплики на тему "Где тебе больше нравится жить в городе или селе? Почему?

Мария Анисимова

-Where would you like to live most of all?
-In suburbs, it's much better than living in the goddamn city.

-But why? In the city you can always have many things and the easier way than when living in suburbs.

-So what? The prices for many things now are practically the same both in the city and in the suburbs.

-But in the city there are also so many places to go...

-Bullshit. All the city places-to-go now are so frigin' nasty these days and to my opinion no real man can hang around such places, at list not anyone like me!..