Сергей Колпаков

помогите пожаааааалуйста

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА !!!ЗАДАНИЕ : correct the sentences .write one negative and one affirmative sentence for each.

текст к заданию :They"re celebrating Bontire night .(hellowe"en) they aren"t celebrating Bontire night. they"re celebrating heiiowe"en .

Предложения к заданию : 1) They're wearing normal clothes.(costumes) 2) John is singing .(dance) 3)They"re drinking water.( orange juice) 4)Helen is talking to a vampire .( Frankenstein"s monster ) 5)They"re having a terrible time .(fun)

Светлана Нагорная

1) They're wearing normal costumes .They are not wearing... 2) John is dancing ( is not dancing) 3)They're drinking orange juice. 4)Helen is talking to Frankenstein"s monster .(is not talking...) 5)They're having fun.(are not having fun)