Ксения Фёдорова

Английский язык!!! 7 класс!!! Помогите пожайлуста!!!

Надо вставить эти слова по смыслу в предложенияquarrel trouble frenaship common acquaintance1)My brother and I have mush in _____________________________________________________________.2)The____________________________________with you is that you don't really want to study.3)They had a ___________________________, but they're friends again now.4)Your______________________________________is very important to me.5)He hoped their _______________________________________________would become a real friendship.

Решебника нет ((((Это по тетради!

Mария Олеговна

1) common 2) trouble for 3) quarrel 4) friendship 5) acquaintance

Анаттолик Короткевич

Зайди в решебник 7 класса английский язык