Александр Лебедев

ПОМОГИТЕ! ! плиз! по англ. языку 5 класс

Летом я была в городе. Я ездила в музей вместе с братом и родителями . Я была на речке, я купалась и загорала. Летом я играла в компьютерные игры. помогала маме и бабушке. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
надо перевести не в переводчике гугл !! там не правильно! в заранее спасибо!

Ольга Новоковская

In summer I was in city. I went to the museum with my brother and parents. I was on the river, I swam and sunbathed. In summer I played computer games, helped my mother and grandmother.

Виктория С

I was in city this summer. I have been in museum with my brother and parents. I have swum in river. I have also taken sunbaths. In summer I played computer games, helped mother and grandmother.

Анатолий Дмитраница

In summer i was been in the city. I went to the museum with my brother and parents. I was been on the sea, i swam and took sunlbath. In summer i played computer games. Helped to my mum and granny.