Елена Конова

Помогите по английскому 5 класс (читать пояснение), пожалуйста очень надо! Заранее спасибо)

Вставьте пропущенные слова: at,home,made,skate,snowballs,enjoyd,fine.
Текст:
I spent my winter ...in the country.The weather was ...I ...in the forest.My friend and i went to the river to ...Sometimes we played ...and ...snowmen.When is was cold I stayed ...raed books,watched TV.I ...my winter holidays.

Сергей

Sometimes we played snowballs and made snowmen. When it was cold I stayed at home, read books,watched TV. I enjoyed my winter holidays