Андрей Савин

як записати внутрішній двійковий код числа?

Валера Сычёв

последовательно делить число на 2, записывая остаток от деления: 12/2 = 6 (ост 0) - 0
6/2 = 3 (ост 0) - 0
3/2 = 1 (ост 1) - 1
1/2 = 0 (ост 1) - 1
и пишем в обратном порядке - 1100

Алла Исаева

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.