Алексей

Помогите пожалуйста с английским. нужно соединить вопросы и ответы.

Помогите соединить вопросы с ответами. Вопросы: 1)may i have some more potatoes,please?2)may i ask my friend to come for dinner please?3)may i wash my hands .please?4)may i eat my lunch in the living room, please?5)may i taste the apple pie,please? Ответы: A: Not yet.Its still very hot! B: Yes,the bathrooms down the hall. C: No,you may not .Eat it in the kitchen,please. 😨 Of course you may.Whats her name? E: Sure,here you are.

Зиночка Гаврилова

Помогите соединить вопросы с ответами. Вопросы: 1)may i have some more potatoes,please? Sure,here you are.2)may i ask my friend to come for dinner please? Of course you may.Whats her name? 3)may i wash my hands .please?Yes,the bathrooms down the hall.4)may i eat my lunch in the living room, please? No,you may not! Eat it in the kitchen,please.5)may i taste the apple pie,please? Not yet.Its still very hot