Iogan Fon-Klyugenau

Ищу исполнителя песни на молдавском языке. Видеоклип или аудиозапись.. . Знает кто-нибудь???

текст песни: Се ауде ун глас ын, депэрtаре- ым-мь вине сэ стриг ын гура маре- ласэ-аудэ лумя тоатэ кам рэмас нумай ку татэ- ундей мама сэ мэ вадэ-акум- ше-ам рэмас еу ун копил ын касэ ши стэ-тям фэрэ мама ла, масэ де кынд мама а плекат еу ам плынс ши ам офтат -ши мереу мэ...

Ди
Дима

Zdob si Zdub - Moldovenii s-au născut http://www.youtube.com/watch?v=Ge92xANL17A

Александр Карлов

Так что насчёт Романа? Какой из них?