Марина Щепотько

Ищу исполнителя песни на молдавском языке. Видеоклип или аудиозапись. . .Знает кто-нибудь???

Се ауде ун глас ын, депэрtаре- ым-мь вине сэ стриг ын гура маре- ласэ-аудэ лумя тоатэ кам рэмас нумай ку татэ- ундей мама сэ мэ вадэ-акум- ше-ам рэмас еу ун копил ын касэ ши стэ-тям фэрэ мама ла, масэ де кынд мама а плекат еу ам плынс ши ам офтат -ши мереу мэ...

**
***ян@чка ***

Это не молдавский язык.