Надежда Жукова

Что говорится на этой видеозаписи?

Нужно дословно записать то, что произносит этот мужчина, а уловить каждое слово не получается. помогите, пожалуйста https://www.youtube.com/watch?v=SiIXIMHN-hA

Диана

Все не понял.. .The writer Dorothy Parker was once so bored at the party whenever anyone came up to her and asked «How are you, what you’ve been doing?» She reply I guess kill my husband …… I feel fine. Because you said …. International usually used to party small talk everyone of her indelicate simply smiled……