Виталий Гинейко

Вставьте пропущенные предлоги.

1)How he or she accomplishes goals depends ...a situation.There is no such thing as leadership trains that are effective ...all situations, not are the leadership styles that always work best.
2)In general, though, one could say that good leaders tend to be flexible, able to idebtify ...the goals and rules of followers, good communicators, sensetive to the needs of others, and decisive when the situation demands it.

Alexey Senichev

1)On....In...
2)предлога не надо.