Ве
Вера

кто шарит в английском??? помогите пожалуйста исправить ошибки

1)Do you friend like to play tag? 2)Does you play with your toys? 3)Does he wants to be a doctor? 4)Do you like play with your dolls?

1)my big bear is under table. 2)the crocodiles are the green 3)the foxes is funny 4)my kitten and puppy are friend

1)the balls is under the table. 2)are my sister a pupel? 3)the horses is not grey. 4)where is cow?

Василий Лукьянов

Да не всё норм вроде Бы 😄

Sa
Sajidam

Да тут и английский не нужен.
Слово "пожалуйста" с обеих сторон запятыми выделяется. После вопросительных знаков пробел должен быть. И точка в конце предложения.

Александра Евдокимова

1) Does your friend like to play tag?
2) Do you play with your toys?
3) Does he want to be a doctor?
4) Do you like to play with your dolls?

Александр Вяткин

Учить надо было.