Татьяна Пейчинович

Перевести на английский язык. ЛУЧШЕ САМИММ))

ЛУЧШЕ САМИМ) )
1. Не следует есть зеленые фрукты 2. Когда время собирать фрукты 3. Дома есть фрукты 4. Мне вы хотелось, чтобы ты купил немного свежих и немного консервированных фруктов. 5. Арбузы (watermelons) – это не фрукты, они – ягоды. 6. Вы выращиваете фрукты в своем саду 7. Я купила много фруктов. Фрукты спелые и сочные (ripe and juicy). 8. Бананы и цитрусовые фрукты не растут на севере. 9. Апельсины, бананы и виноград – это фрукты. 10. На столе лежали различные фрукты. Я не знал названия некоторых из них.

Олеся Тимофеева

Лев и Вячеслав, если вы пользуете онлайн-переводчик, то хотя бы сами посмотрите, что вам предлагает сервис. Вас же попросили перевести "вручную".
Vagetables - это овощи. Ну и остальное..

Александр Ст

1. Do not eat green vegetables 2. When the time to gather fruits 3. Home to eat fruits 4. Come on, you wish you had bought a little bit of fresh and canned fruits. 5. Watermelons (watermelons) - this is not the fruit - they are berries. 6. You grow vegetables in your garden 7. I bought a lot of fruit. Ripe and juicy fruit (ripe and juicy). 8. Bananas and citrus fruits do not grow in the north. 9. Oranges, bananas and grapes - is frukty.10. On the table were a variety of fruits. I did not know the names of some of them.

Виктория Окшина

Do not eat green vegetables 2. When
the time to gather fruits 3. Home to eat
fruits 4. Me you wish you bought some
fresh and a little bit of canned fruit. 5.
Watermelons (watermelons) - it is not
fruit, they - berries. 6. You grow vegetables in her garden 7. I bought a
lot of fruit. Fruit ripe and juicy (ripe and
juicy). 8. Bananas and citrus fruits are
not grow in the north. 9. Oranges
bananas and grapes - is frukty.10. On
the table were a variety of fruits. I did not know the names of some them