Бек Пашаходжаев

Помогите с английским, пожалуйста. срочно (

Fill in: estimated, wandering, opening, opportunity, crowded, bumpy, reputation, volunteers, condition, crept.

1The play’s ……………………….. night was a huge success.
2I had the ……………………….. to go to Paris and study.
3The thief ……………………….. around the house without making a noise.
4The company has a ……………………….. for high-quality service.
5Her fortune was recently ……………………….. at £37 million.
6By 10 am, the city streets were noisy and ………………………...
7Driving over the ……………………….. road made her feel quite sick.
8We spent the entire day ……………………….. around the zoo.
9Two of the burns victims were still in critical ……………………….. last night.
10Mike Maxwell ……………………….. at a shelter for the homeless.

Elvina Sh

у меня самой плохо с английским, совет открой учебник и словарь и помощь и не понадобиться)