Маргарита Красикова

составить описание комнаты с помощью оборота there be. составить описание комнаты с помощью оборота there be

Юл
Юля

My favorite room in my house is library. There are two tables, a lot of bookshelves, which have a lot of detectives. Also there is a big lamp and comfortable sofa. On the left wall there is a picture with horses and caws