Ол
Ольга

задача по метрології ..в електричному колі йде струм до 5 А .амперметр який знаходиться у вашому розпорядженні і має оп

.в електричному колі йде струм до 5 А .амперметр який знаходиться у вашому розпорядженні і має опір 0,02 Ом може вимірювати струм тільки до 1 А .розрахуйте опір шунта і покажіть як його треба включити в схему щоб поміряти струм у колі

Ви
Виталий

Усё вельмі проста.
Падлучаеце шунт такім чынам, каб пры току 5 А, у амперметры працякаў ток 1 А, а праз шунт 5 - 1 = 4 А.
Таким чынам, шунт будзе падлучаны паралельна галоўцы амперметра.
На галоўцы амперметра пры максімальным току 1 А і поўным адхіленні стрэлкі будзе напруга 1 А * 0,02 Ом = 0,02 В.
Пры гэтым жа напружанні праз шунт павінен працякаць ток 4 А.
Прыходзiм да высновы, што супраціўленьне шунта Rш = 0,02 В / 4 А = 0,005 Ом.