Ал
Алексей

Подскажите, пожалуйста, молитву от зависти и сглаза.

Сергей М

Обычно в этих случаях обращаются к Св.Мч. Киприану и Мч. Иустине. МОЛИТВА. "О святие священномучениче Киприане и мученице Иустина! Внемлите смиренному молению нашему. Аще бо временное житие ваше мученически за Христа скончали есте, но духом от нас не отступаете есте, присно по заповедем Господним шествовати нас научающе и крест свой терпеливо нести нам пособствующе. Се, дерзновением ко Христу Богу и Пречистей Его Матери стяжали есте. Темже и ныне будите молитвенницы и ходатаи о нас недостойных. Будите нам заступницы крепции, да заступлением вашим сохраняеми невредимы, от бесов, волхвов и от человек злых пребудем, славяще Святую Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь."

М@рин@ Федорчук

Рекомендую Сны Пресвятой Богородицы, какой именно смотрите сами, но лучше конечно ставить защиту, чем постоянно отчитывать.

Ольга Пасечная

Oчень хорошо помогает защититься от злых людей молитва великомученику Никите:
О великий Христов страстотерпче Никито! Услыши молитву нас, грешных, и избави нас, (имена) , от всякий печали и находящия напасти, от внезапный смерти и от всякаго зла. В час же разлучения души от тела отжени, страстотерпче, всякую лукавую мысль и лукавыя бесы, яко да приимет души наши с миром в место светло Христос Господь Бог наш, яко от него очищение грехов, и Той есть спасение душ наших, Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков.