Лена Евтихова

Прошу помочь в переводе

В моем будущем научном исследовании я хочу исследовать государственное регулирование рынка электронной коммерции в Украине. По этой тематике существует немного научных разработок и она имеет значительную актуальность.

на английский. Заранее спасибо

Ел
Елдос

In my future scientific study I want to research state regulation of the e-commerce market in Ukraine. There are some papers on this subject and it has considerable urgency.

Татьяна Жбанова

In my future scientific research I wanna research goverment regulation of electronics commertion's market on Ukrain. (на Украине) . Around this thematics there're some scietific works and it's considerable actual.

Ирина Заровная

In my future scientific research I would like to conduct a study regarding state regulation of the e-commerce market in Ukraine. There are many papers on this subject and it is of great importance.