Владимир Дмитриев

Как бы вы правильно составили ответ на вопрос на английском ?

1.Why were Russian import procedures given bottom marks by western financial analysts?

кусок теста, на котором нужно основываться

In fact, Russian import procedures were given bottom marks, when it came to the volume of paper work needed, the speed of processing, and the prevalence of corruption, although competency of Russian officials was rated relatively high.

Кристина

Russian import procedures were given bottom marks by western financial analysts because of the volume of paper work needed, the speed of processing, and the prevalence of corruption.

Не думаю, что от вас требуют чего-то большего.