Ольга Панагуца

Проверьте правильность составления вопросов к ответам по английскому языку

1. I can go home? - Yes, if you hurry.
2. What time is it? - It's a quarter to four.
3. Where i can get a good cup coffee? - You can get a good cup at Susan's Cafe.
4. How can I get to railway station from this place? - The 14 bus will take you there.
5. How is he called? - He's called Jock.
6. May I have a look at your photos? - Yes, if you want to.
7. What is it? - That's Big Ben.
Помогите, пожалуйста.

Аня Кузнецова

1 Can I go home? - Yes, if you are in a hurry.2. What time is it? - It's a quarter to four. 3. Where can I get a cup of coffee? - (You can get a cup of coffe) at Susan's Cafe.4. How can I get to the(nearest?) railway station from this place? - Take a bus number 14 .5. What is his name?His name is Jeck. 6. May I have a look at your photos? - Yes, if you like to.7. What is it? - It's Big Ben.