Леонид

Пожалуйста, напишите мне 50 английских слов на тему "здоровый образ жизни"

Анатолий Алексеев

Healthy life style is when a person is doing sports regularly. It can be jogging or going to the gym, biking, swimming or simply taking a walk on a fresh air. It also includes a healthy balanced diet, like eating more proteins and reduce the amount of carbohydrate, exclude fast food and drink a lot of water.

Ася

вводите слова на русском, соответствующие теме, в гугл - переводчик. (спорт, диета, отказ от курения, полезные привычки и тд)