Наталья Наталья

Пожалуйста помогите сделать 9 предложений по "Английскому языку".

Можно сделать одно предложение в 9 временах и в пассивном залоге? Если не сложно пожалуйста помогите !
Времена :
1. Present Simple
2. Present Continius
3. Present Perfect
4. Past Simple
5. Past Continius
6. Past Perfect
7. Future Simple
8. Future Continius
9. Future Perfect

Диана

1. I read books every day - Books are read by me every day
2. I am reading a book now - The book is being read by me now
3. I have just read a book - The book has just been read by me
4. I read a book yesterday - The book was read by me yesterday
5. I was reading a book yesterday at 5 - Yesterday at 5 the book was being read by me
6. I had read a book by 5 o'clock - The book had been read by me by 5 o'clock
7. I will read a book tomorrow - The book will be read tomorrow
8. I will be reading a book tomorrow at 5
9. I will have read a book tomorrow by 5 - The book will have been read by me tomorrow by 5