Zzz

што мы можам зрабіць для развіцця нацыянальнай культуры

Наталья

Самае галоўнае - каб беларуская мова была жывою. А гэта значыць, што трэба карыстацца ёю ў звычайным жыцці. Гэта значыць, што беларуская мова патрэбна быць адзінай - гучаць па тэлебачынні, у, кіно, тэатры і г. д. Тады б праз колькі часу і звычайныя людзі пераходзілі б на беларускую мову.
Таму трэба самім размаўляць адно толькі па-беларуску.. Прычым, самае галоўнае, каб менавіта мы, моладзь, пачалі актыўна карыстацца моваю: дома, на вуліцы, працы - паўсюды. Бо мы - гэта будучыня Беларусі.

Сергей Ухин

На працягу стагодзяу культура нашай краiны складвалась без усялякай сiстэмы. I дагэтуль мы ня можам уявiць сябе нашу культурную спадчыню без прымерау цеснага далучэння культурных традiцый братэрскiх народау!

Набор слоу!)))

Анюта Клюева

надо развивать культуру и язык беларуский