Вл
Владислав

Помогите пожалуйста у кого с английским хорошо

How I spent my summer - nobody's business. Generally it is a private matter, but since you asked me to tell you, I tell you. In June, I was walking with friends, went with them as to the nature, in a word, we rested. In July, I was at summer camp, the weather was excellent. Entertained us as they could, and in truth it was fun. In early August, I visited relatives in the village and from Kazakhstan.In late August, I just went for a walk with friends and getting ready for school.

Как я провёл лето - никого не касается. Вообще это моё личное дело, но так как вы попросили меня рассказать, я расскажу. В июне я гуляла с друзьями, ездила с ними же на природу, одним словом мы отдыхали. В июле я была в летнем лагере, погода была отличная. Нас развлекали как могли, было и в правду весело. В начале августа я навестила родственников из деревни и из Казахстана. В конце августа я так же гуляла с друзьями и готовилась к школе.

проверьте английский текст на ошибки, исправьте пожалуйста

Сергей Нестеренко

How I spent my summer - nobody business. So it is my private matter, but i must asked you, I tell . In June, I was walking with friends, went with them as to the nature, in all-we relaxed. In July, I was at summer camp, the weather was excellent. Entertained us as they could, and in truth it was fun. In early August, I visited relatives in the village and from Kazakhstan.late August, I went for a walk with friends and getting ready to school.