Юр
Юрий

задача для олімпіади 8 клас. допоможіть мені

. Вчитель фізики зупинив таксі. Для того, щоб вчасно попасти в аеропорт, авто¬мо¬біль, за розрахунками вчителя, повинен був їхати із середньою швидкістю 30 км/год. Першу третину шляху таксі їхало через затори на вулицях міста зі швидкістю 15 км/год, другу третину шляху – через передмістя зі швидкістю 35 км/год. • Визначити середню швидкість на перших двох третинах шляху. • Чи встигне вчитель в аеропорт? Відповідь обґрунтуйте.

Алексей

виразимо t (S/V) через суму всіх t (відрізки часу за які пройдено кожну третину шляху)
t1+t2+t3=t
наприклад першу третину шляху 1/3*S ділимо на V1 - отримуємо t1
(1/3*S)/15=S/(3*15), розписавши все отримуємо:
S/(3*15)+S/(3*35)+S/(3*x)=S/30
x=210 (з такою швидкістю повинен їхати 3-тю частину шляху щоб встигнути)

середня швидкість розраховується не так як написано вище, а дорівнює відношенню відрізку шляху до часу руху:
Vc=2/3*S/(t1+t2)=2/3*S/(S/45+S/105)=21 (розвязок швидко отриманий в Matcad, тобі треба розписати)

Елена Дударева

мутно как-то

средняя скорость на первых двух третях пути (15+35)/2=25 км/час
А вот успеет ли он в аэропорт - зависит от скорости на третьем участке дороги - может там такси помчалось со скоростью 150 км/час