Виталий Кузнецов

Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка» киньте сочинение

Котляревського «Наталка Полтавка» киньте сочинение

Denis

Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка» - реферат українською
I. П'єса «Наталка Полтавка» І. Котляревського — один із перших драматичних творів, у якому реалістично змальовано життя українського села XIX століття.

II. Наталка — типовий образ української дівчини-селянки.

1. Типові моменти дійсності в основі сюжету (віддання дівчини заміж за багатого нелюба й розлучення з коханим парубком-бідняком) .

2. Головні риси характеру Наталки (велика пошана до матері, до старших; працелюбність («Себе і матір свою на світі держить») ; дівоча чистота; скромність; енергійність) .

3. Глибоке кохання Наталки до Петра (чотири роки чекає повернення Петра, не отримуючи від нього жодного листа; відмовляє всім, хто до неї сватається — дяку, волосному писарю, підканцеляристу) .

4. Самопожертва Наталки заради матері (бажання матері видати дочку за багатого; захист Наталкою своєї гідності — шлюб за розрахунком не принесе їй щастя; постійні нарікання та сльози матері; задля спокою неньки подає рушники Возному) .

5. Боротьба Наталки за свою любов (після повернення Петра дівчина нехтує звичаями: «Окрім Петра, ні за ким не буду. До цього мене ніхто силою не принудить») .

III. Оспівування І. Котляревським в образі Наталки кращих українок, їх духовної краси.

Скачати реферат Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»

http://br.com.ua/referats/tvory/22681.htm