Д.
Демон ....

Помогите перевести фразу на английский. "Я хочу узнать какую тему вы проходили с вашими студентами на последнем уроке. "

Татьяна Архипцева

I wonder what subject your students studied at the last lesson

Милонега Силицкая

I would like to know the topic of the last lesson your students have been learning. :))

Жадоба Star

I want to Know What subject you studied with your student on last lesson. Или что-то в этом роде.

Да
Дарья

i want to know what subject you stidied with your students on the last lesson