Евгений

Помогите написать соченене Украина наш родной дом

Яков Цыганков

Наш родной дом тырит у москалей газ 🙂

Марина Кочеткова

Україна – наш спільний дім.
МЕТА: сприяти формуванню національної самосвідомості школярів;
розширювати і поглиблювати поняття громадянськості;
закріплювати знання про державну символіку;
розвивати прагнення бути свідомими громадянами України,
її патріотами; розвивати мовлення, уяву; виховувати любов до
рідного краю, української мови, повагу до народу.
ОБЛАДНАННЯ: карта України, українські краєвиди, малюнки дітей, папір, олівці.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Учитель. Добрий день, мої любі діти!
Я щаслива зустріти вас.
Хай вам радісно сонечко світить
Й будем вчитися… В добрий час!
Учень. Щиро дзвоник шкільний співає,
Закінчилася літня гра.
Світлий вересень всіх зустрічає –
Нам до школи йти пора.
В школу хочеться кожній дитині,
Радо друзів спішать зустрічать.
І лунають дзвінки в Україні,
Веселково, щасливо дзвенять.
Учень. Зайчик сонячний в класі стрибає,
Незабаром почнеться урок.
Школа щиро дітей зустрічає –
У науку ми робимо крок.
І для всіх перше вересня – свято!
Всі до школи ідуть без вагань,
Це дитинства країна крилата,
Що дає дітям море знань!
Учитель. Дорогі діти! От і знову вересень покликав усіх дітей України за шкільні парти, щоб здобувати знання, вчитися мудрості життя. Кожен рік у школах нашої країни перший урок починається урочисто, з певної теми для всіх дітей. Цього року ми почнемо свій перший урок з того, що ми українці, і живемо у квітучій і вільній України, яка є для кожного з нас Батьківщиною.
ІІ. Робота над темою уроку.
1. Бесіда.
- У якій державі ми з вами живемо? (Відповіді дітей) .
- У якій частині світу знаходиться Україна? (Відповіді дітей) .
- Як називається столиця нашої Батьківщини? (Відповіді дітей) .
- Як ви гадаєте: велика чи мала наша країна? (Відповіді дітей) .
- Якою ви її уявляєте? (Відповіді дітей) .
Учень. Моя Батьківщина – це вишеньки цвіт
І верби над ставом, й калина.
Моя Батьківщина – це мрії політ,
Це рідна моя Україна!
Моя Батьківщина – це наша сім’я,
Затишний садочок і хата.
Це мама, татусь, бабця, дідо і я,
Всі рідні і друзів багато.
Моя Батьківщина – це злагода й мир,
Та небо бездонне й чудове.
Це пісня чарівна, що лине до зір,
Й дитинство моє світанкове.
Моя Батьківщина – ліси і поля.
Від них в нас і радість, і сила.
Це та найсвятіша і рідна земля,
Що кожного з нас народила.
2. Розповідь вчителя.
- Наша Батьківщина – Україна. (Показує на карті). Знаходиться вона у центрі Європи. Межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Румунією. З півдня Україну омивають два моря: Чорне і Азовське. Площа країни – 603, 4 тисяч кв. км. Аби перейти її із заходу на схід, треба йти 90 днів, долаючи щодня 30 км. В Україні 24 області й Автономна Республіка Крим. Населення за даними останнього перепису – 48 млн. осіб. Найбільші міста: Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ.
- А як називається столиця нашої Батьківщини? (Відповіді дітей).