Н*
Настя **

Заполните пропуски притяжательными местоимениями

St
Stas

[ссылка появится после проверки модератором] 2.his 3. their 4. your 5. our 6. your ...my... his ( могут быть варианты в №6) напр.their \his\his или your \his \my.
А вообще, Константин прав.

Ал
Александр

. I'm a worker. .My .name's Ivanov. 2. Ted is a schoolboy. He's
a pioneer. His..marks are good. 3. Ann and Jane are engineers. Their..sons
are pioneers. 4. Please give me .your..exercise-book, Peter. 5. We're engi­
neers. Our..friends are engineers, too. 6. "What are your...names?"
" .My .name's Nick and .his..name's Jack."

Ев
Евгений

элементарщина, учись сама, если и это не осилишь - дальше нет смысла даже учить английский