Настя Веряева

Доведіть,що Австралія - найспокійніший у геологічному відношенні материк.

Марат

Рельєф і геологічна будова. Корисні копалини.

Австралія - самий плоский і самий «низький» материк. Більша частина його являє собою рівнину, краї якої підняті, особливо значно на сході. Лише 2% території знаходиться вище тисячеметровой позначки, а найвища вершина - гора Косцюшко в Південному Уельсі - піднімається лише на
2228 метрів. Найнижча точка - солоне озеро Ейр - на 16 м нижче рівня моря.

У геологічному минулому більша половина Австралії була частиною материка
Гондвани, від якого вона відокремилася до кінця мезозою. Основу материка складає докембрійських жорстка платформа - частина Індо-Австралійської плит літосфери. Кристалічний фундамент платформи на півночі, заході і в центральній частині місцями виходить на поверхню, утворюючи щити. На решті території він перекритий товщами осадових порід континентального і морського походження. На сході до древньої жорсткої платформі приєдналася гірська область палеозойської складчастості

Сергей

Потому что в основе Австралии лежит платформа, а платформа это древний устойчивый участок земной коры,это значит что на платформе нет землетрясений и вулканов.
Вблизи этого материка нет столкновения литосферных плит, а так же в платформе Австралии нет разломов.