Анастасия Васильева

переведите пожалуйста текст на турецкий

Я не мусульманка и никогда бы не поменяла свою веру на другую. Но вот не так давно мне довелось понять этих женщин. Женщин, что носят платок, или как говорят сами мусульмане-хиджаб. Начала я понимать их именно с тех пор, как в моей жизни появился человек, которого я полюбила всем сердцем. Он привык к тому, что я никогда не шла впереди него, мы шли с ним либо рядом, либо я позади. Мне хотелось идти за его спиной и было приятно осознавать, что у меня есть, как это не банально звучит, герой, именно герой, за которым я шла и молча гордилась им, гордилась своим защитником. Как-то, на протяжении одной из встреч в моей голове смутно вырисовывались некоторые мысли, а когда мы выходили из одного из заведений и я почувствовала как на меня посмотрело сразу несколько мужчин стоявших у входа, мои мысли обрели четкость. Я поймала себя на мысли, что вдруг пока я иду позади него он думает, что это я посмотрела в сторону этих мужчин и вызвала этим их взгляды? А мне не на секунду не хотелось давать ему повода для ревности. Я знала, что он мне ничего не скажет, но даже в шутку мне не хотелось этого. И в этот раз мне было как никогда неприятны эти взгляды. Мне не хотелось никому нравится кроме него. Не хотелось? Мне? Такой красивой и молодой. . не хотелось? Да не хотелось. Не хотелось, как мудрой женщине.. . Пробежали мысли о том, что я хочу быть красивой, одеваться в красивую одежду и распускать свои волосы только для него. Чтобы ему нравится, чтобы он мной гордился, чтобы ему приятно было.. . А остальным нельзя, я его, не надо на меня смотреть. Не хочу. Запрещается. Противно мне это. Вот именно с этих пор я по-настоящему поняла для чего эти женщины носят платок. Я очень уважаю таких женщин. Это правильно. Я бы тоже носила, но я не мусульманка. Меня не поймут. а, может я не идеальна, идеальных, по сути и не существует. Но если бы я полюбила всем сердцем, всей своей искренней душой и была уверенна, что меня любят так же, видела хорошее отношение и чувствовала настоящую, искреннюю любовь к себе, я была бы верна этому человеку до конца своей жизни. До конца своих дней. Я бы постаралась сделать все возможное, чтобы он был самым счастливым. Я подарила бы ему всю себя, всю свою нежность, доброту, искренность, всю свою безумную любовь. Только ему. Одному. Навсегда

ЧЕРЕЗ ГУГЛ Я САМА МОГУ ПЕРЕВЕСТИ

Kuzj

и тут гуглоперевод, бессмысленный и беспощадный))

Ро
Ростислав

Ben Müslüman değilim ve başka inançlarını asla değişmezdi. Ama bu çok uzun zaman önce değil, ben bu kadınlar görmek oldu. Başörtüsü, ya da onlar gibi giyim Kadınlar kendilerini Müslüman hijab söylüyorlar. Ben bütün kalbimle seviyorum bir adamdı, tam olarak uzun hayatımda onları anlamaya başladı. Ona önünden gitmemiş olmasına alıştı, biz onunla ya da yakındaki gitti, ya da ben geride kaldım. Ben onun arkasından gitmek istedi ve ben olduğunu bilmek güzeldi, kulağa bayat değil, bir kahraman onu gurur ve sessizce, onun savunma avukatı gurur olduğu için bir kahraman vardır. Bir gün, kafamın içinde bir toplantı sırasında bazı düşünce belirdi, ve biz kurumlarından biri çıktığında ve ben kapıda duran birkaç erkek, benim düşüncelerim netlik kazanmıştır izledim gibi hissettim. Ben onun arkasından yürürken kendimi, birdenbire düşünme yakaladı, o ben erkeklerin doğru baktı ve bu görüşlerin getirdi ne düşünüyor? Ve ben bir saniye onu kıskanç olmak için bir neden vermek istemiyordu yok için. Bana bir şey söylemek olmaz biliyordum, ama bir şaka bile ben beğenmedim. Ve bu sefer ben hiç bu görüşleri rahatsız oldu. Ben kimseyi istemiyordu ama onu seviyorum. Gibi değil? Ben? Böyle bir güzel ve genç .. sevmez? Ve gibi değil. Ben akıllı bir kadın olarak, istemedim ...Ben güzel olmak, güzel elbise giymek ve sadece onun için saç çözülür istediğiniz fikri Ran. O memnun olduğunu, o bana gurur duyduğunu, seviyor ...Ve sizler, bana bakmadı edemez. Bilmiyorum. Yasak. Bana iğrenç. O andan itibaren ben gerçekten bu başörtüsü yasağının anlamak budur. Ben bu kadınlar için büyük saygım var. Bu doğru. Ben aşınmış olurdu, ama ben bir Müslüman değilim. Anlamıyorum. ve belki ben mükemmel, ideal değilim, ve aslında yok. Ben, bütün canınla ve samimi ben de seviyorum emin oldu ve iyi bir tavır gördüm ve kendim için bir gerçek, hakiki aşkı hissettim, tüm kalp aşık olsaydı Ama hayatının sonuna kadar o kişiye sadık olacaktır. Onun gün sonuna kadar. Ben mutlu olmak için mümkün olan her şeyi yapmak için çalışacağını söyledi. Ben ona, tüm hassasiyet, nezaket, samimiyet, tüm deli aşk kendimi tüm verdi. Sadece ona. Bir. Sonsuza dek

Мария Александровна

Ben Müslüman değilim ve başka inançlarını asla değişmezdi. Ama bu çok uzun zaman önce değil, ben bu kadınlar görmek oldu. Başörtüsü, ya da onlar gibi giyim Kadınlar kendilerini Müslüman hijab söylüyorlar. Ben bütün kalbimle seviyorum bir adamdı, tam olarak uzun hayatımda onları anlamaya başladı. Ona önünden gitmemiş olmasına alıştı, biz onunla ya da yakındaki gitti, ya da ben geride kaldım. Ben onun arkasından gitmek istedi ve ben olduğunu bilmek güzeldi, kulağa bayat değil, bir kahraman onu gurur ve sessizce, onun savunma avukatı gurur olduğu için bir kahraman vardır. Bir gün, kafamın içinde bir toplantı sırasında bazı düşünce belirdi, ve biz kurumlarından biri çıktığında ve ben kapıda duran birkaç erkek, benim düşüncelerim netlik kazanmıştır izledim gibi hissettim. Ben onun arkasından yürürken kendimi, birdenbire düşünme yakaladı, o ben erkeklerin doğru baktı ve bu görüşlerin getirdi ne düşünüyor? Ve ben bir saniye onu kıskanç olmak için bir neden vermek istemiyordu yok için.

Алексей Жуков

Ben Müslüman değilim ve başka inançlarını asla değişmezdi. Ama bu çok uzun zaman önce değil, ben bu kadınlar görmek oldu. Başörtüsü, ya da onlar gibi giyim Kadınlar kendilerini Müslüman hijab söylüyorlar. Ben bütün kalbimle seviyorum bir adamdı, tam olarak uzun hayatımda onları anlamaya başladı. Ona önünden gitmemiş olmasına alıştı, biz onunla ya da yakındaki gitti, ya da ben geride kaldım. Ben onun arkasından gitmek istedi ve ben olduğunu bilmek güzeldi, kulağa bayat değil, bir kahraman onu gurur ve sessizce, onun savunma avukatı gurur olduğu için bir kahraman vardır. Bir gün, kafamın içinde bir toplantı sırasında bazı düşünce belirdi, ve biz kurumlarından biri çıktığında ve ben kapıda duran birkaç erkek, benim düşüncelerim netlik kazanmıştır izledim gibi hissettim. Ben onun arkasından yürürken kendimi, birdenbire düşünme yakaladı, o ben erkeklerin doğru baktı ve bu görüşlerin getirdi ne düşünüyor? Ve ben bir saniye onu kıskanç olmak için bir neden vermek istemiyordu yok için. Bana bir şey söylemek olmaz biliyordum, ama bir şaka bile ben beğenmedim. Ve bu sefer ben hiç bu görüşleri rahatsız oldu. Ben kimseyi istemiyordu ama onu seviyorum. Gibi değil? Ben? Böyle bir güzel ve genç .. sevmez? Ve gibi değil. Ben akıllı bir kadın olarak, istemedim ...Ben güzel olmak, güzel elbise giymek ve sadece onun için saç çözülür istediğiniz fikri Ran. O memnun olduğunu, o bana gurur duyduğunu, seviyor ...Ve sizler, bana bakmadı edemez. Bilmiyorum. Yasak. Bana iğrenç. O andan itibaren ben gerçekten bu başörtüsü yasağının anlamak budur. Ben bu kadınlar için büyük saygım var. Bu doğru. Ben aşınmış olurdu, ama ben bir Müslüman değilim. Anlamıyorum. ve belki ben mükemmel, ideal değilim, ve aslında yok. Ben, bütün canınla ve samimi ben de seviyorum emin oldu ve iyi bir tavır gördüm ve kendim için bir gerçek, hakiki aşkı hissettim, tüm kalp aşık olsaydı Ama hayatının sonuna kadar o kişiye sadık olacaktır. Onun gün sonuna kadar. Ben mutlu olmak için mümkün olan her şeyi yapmak için çalışacağını söyledi. Ben ona, tüm hassasiyet, nezaket, samimiyet, tüm deli aşk kendimi tüm verdi. Sadece ona. Bir. Sonsuza dek