Роман Ойл

Помогите по английскому пожалуйста))))))))) ) тут совсем немножечко

Перепишите письмо, используя подходящие по смыслу глаголы и времена Present Simple или Present Continuous.
Stand; seem; be; make; stay; taste; look; cost; feel.
Dear Lucy,
I am writing …. To you from Granada where everything ….. to be going just fine; We …. Nice and relaxed. We …. In a gorgeous hotel just down the road from the Alhambra, which ….. an old fortress build by the Moors. It ….. at the top of the hill just opposite our hotel and we can see this wonderful building through our window. It….. absolutely magnificent. The hotel is lovely but unfortunately it….. It …. A lot to stay here!
Eating out is great. Have you heard of gazpacho? It’s a cold cucumber and tomato soup which they ….. with oil, vinegar and garlic ant it …. Delicious.
Well, outside the sun …. So I’m off to get a bit of a suntan; I hope everything’s ok back in Manchester.

Денис Кириллов

Первая фраза кажется на русском, но остальной текст это вне сомнения английский, я понял это даже не смотря на пропущенные буквы!

Alone Black Wolf

Пока писала сюда давным-давно бы сделала !!!А так воспользуйся translate.ru