Бакытбек Ныязбеков

Помогите перевести ( у меня перводчик не открывает, пишет почему то страница не найдена) пожалуйста!

всё сочинение по английски написала сама, вызывают вопрос только некоторые фразы: ( прямо копируйте в перевод и мне обратно)
в Хорватию
каждый день мы ходили на море. Я прыгала с высокой вышки прямо в море. О, это необъяснимое чувство счастья. когда достаёшь рукой до дна, через подводные очки видишь морских рыбок.... Каждый день мы ходили в аквапарк, я каталась с водяных горок и громко визжала. Так же мы ездили на экскурсии в горы, в открытый океан, в пещеры.
Заранее спасибо))))

Михаил Якунин

to Croatia
every day we went on the sea. I jumped from a high tower directly in the sea. Oh, this inexplicable feeling of happiness. when you touch to the bottom, through underwater points you see sea small fishes....Every day we went to an aquapark, I rode from water hills and loudly squealed. As we went by excursion to mountains, to the open ocean, to caves.

Артем Пупынин

Еvery day we went to the sea. I jumped from a high tower into the sea. Oh, it's an unexplainable feeling of happiness. when get a hand to the bottom, you can see through the glasses underwater marine fish ...Every day we went to the water park, I skated with water slides and screaming loudly. We also went on excursions to the mountains, to the ocean, to the caves.

Алена Кусова

when get you touch the bootom with your hand, when you can see marine fish through the glasses. Every day we went to an aquapark, I went down water slides screaming loudly. We also went on excursions to the mountains, into the sea, to the caves.