Natali Shapar

Помогите плиз с английски)

Complete using the correct form of the verb in brackets.

1. The clothes you bought me for my birthday....(be) wonderful!
2. It turned out tha the information we had received....(be) wrong.
3. My new jeans....(be) in the wash and i wanted to wear them tonight.
4. The luggage on a plane....(take) up a lot of from.
5 Your hair....(look) really nice and shiny.
6. I could tell by the look on her face that news....(not/be).
7oh, no! My money....(be) in my other jacket!

Роман Киселев

1. are
2. is
3. are
4. takes
5. looks
6. is not
7. is

Данияр Курбанов

Школьное задание должны делать школьники. Сделай, потом спрашивай, правильно или нет. Или думаешь, тебе английский никогда не понадобится? В корне неверно.

Светлана Бадреева

здесь делать нечего. словарь и учебник в помощь)

Тарасенко Наталья

Новая игра в стиле albion online!